CHESSGOLD PLATFORMA SZACHOWA ONLINE

Mechanika gry bazująca na oficjalnych zasadach FIDE

FIDE jest międzynarodową federacją szachową definiującą i ujednolicającą reguły gry w szachy oraz zasady rozgrywania międzynarodowych zawodów szachowych.

Mechanika platformy Chess.Gold bazuje na tych regułach i automatycznie kontroluje ich przestrzeganie. Każda partia szachów rozegrana na platformie Chess.Gold jest rozgrywką zgodną z przepisami FIDE.

Rywalizacja finansowa w oparciu o algorytmy ELO

ELO to metoda obliczania relatywnego poziomu gry szachistów na podstawie rozgrywanych przez nich partii szachowych. Punktacja ELO jest wykorzystywana przez międzynarodową federację szachową FIDE.

Rywalizacja szachowa na platformie Chess.Gold uwzględnia punktację ELO przy zawieraniu zakładów pomiędzy graczami. Im silniejszy przeciwnik tym większa kwota za jego pokonanie.

Nowoczesna grafika RWD

Aby w przenieść rzeczywiste doświadczenie szachowych rozgrywek do sieci w sposób najbardziej autentyczny, przy projektowaniu platformy postawiliśmy się w roli użytkownika. Poddaliśmy wnikliwej analizie preferencje miłośników amatorskich szachów i profesjonalnych graczy turniejowych nakładając na nie dobre praktyki UX. Platforma Chess.Gold umożliwia rozgrywanie partii szachowych na dowolnym urządzeniu przez przeglądarkę www lub na urządzeniach mobilnych. Dzięki technologii progresywnych aplikacji internetowych PWA doświadczenie graczy jest niemal identyczne, jak przy użytkowaniu natywnych aplikacji.

ChessShield - autorski system fraud detect

Oszukiwanie w grze w szachy online jest bardzo proste i frustrujące dla uczciwych szachistów. Od początku projektu wiedzieliśmy, że będziemy musieli zmierzyć się z tym problemem. Nasi architekci wspólnie z doktorantami Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu opracowali założenia narzędzia analizującego na bieżąco rozgrywane partie szachowe i identyfikującego nadużycia. Na ich podstawie powstał system ChessShield, którego zaawansowane algorytmy sprawiły, że gra na Chess.Gold jest bezpieczna.

Płatności przy użyciu karty lub PyPal

Bezpieczeństwo środków

Bezpieczeństwo operacji finansowych stanowi jeden z fundamentalnych elementów platformy i w ogromnej mierze decydujący o jej powodzeniu. W tym obszarze postawiliśmy więc na sprawdzonych operatorów płatności elektronicznych i wirtualny portfel PayPal. Wszystkie operacje finansowe realizowane za ich pośrednictwem są szyfrowane oraz zabezpieczane na najwyższym poziomie.

Wypłaty na żądanie

W dowolnym momencie każdy z graczy może wypłacić zgromadzone środki. Operacja wypłaty jest inicjowana z poziomu panelu użytkownika i realizowana automatycznie. Każda wypłata jest zabezpieczana i odnotowywana w historii operacji.

Stawki i wirtualny portfel - wszystko w rękach graczy

Na Chess.Gold to szachiści decydują w procesie negocjacji o jaką kwotę będzie toczyć się rozgrywka. Wszystkie przepływy finansowe wynikające z zakładów są w pełni zautomatyzowane i bezpieczne. Każdy gracz może śledzić ich historię oraz monitorować saldo wirtualnego portfela.

Waluta - jedna dla graczy, dowolna dla wpłat

Ze względu na międzynarodowy charakter serwisu obowiązującą walutą jest USD. Wszelkie przepływy finansowe między szachistami są realizowane w tej walucie, ale wpłaty i wypłaty mogą być realizowane w dowolnej walucie obsługiwanej przez operatorów płatności elektronicznych lub wirtualny portfel PayPal.

Gra w szachy na różnych urządzeniach dzięki PWA