Dailyfruits SYSTEM KOMPLEKSOWEGO ZARZĄDZANIA PROCESAMI

System obsługujący kompleksowo

Planowanie i realizowanie procesów zachodzących w firmie obsługującej setki zamówień każdego dnia wykracza często poza możliwości manualnej koordynacji łańcucha dostaw. Tym samym wyzwaniom, które stoją przed zespołem sprzedażowym i logistycznym w zakresie przepływu informacji, obsługi zamówień, zarządzania flotą, a także terminowości i jakości dostaw oraz magazynowania, system sprosta bezbłędnie i automatycznie przy jednoczesnej optymalizacji kosztów.

Platforma sprzedaży B2B

Relacje biznesowe realizowane w całości w formie elektronicznej to zwiększenie kontroli i efektywności procesu zakupowego. Kalkulacja i generowanie ofert w pdf dla kontrahentów odbywa się automatycznie, a ich akceptacja, jako kolejny element systemu zamawiania, również odbywa się online. Ustalenie harmonogramu regularnych dostaw do firmy realizowane jest za pomocą wygodnego kalendarza z funkcją drag&drop.

Platfroma B2B Dailyfruits - tworzenie harmonogramu zamówień
Optymalizacja tras z widokiem mapy oraz planera

Optymalizowanie tras

Logistyk każdorazowo zdecydować może o preferowanym, automatycznym lub półautomatycznym sposobie układania tras. Niezależnie od tego, czy korzystać będzie z optymalizatora, czy ręcznie konfigurować zlecenia dysponuje jednoczesnym podglądem mapy z trasami na żywo. Stabilny i szybki dostęp do map i danych adresowych zapewniony został dzięki umieszczeniu aplikacji na dedykowanym serwerze oraz bieżącym aktualizacjom.

Planowanie tras

System analizuje i wyznacza najkorzystniejsze trasy dla wielu samochodów i punktów docelowych. Uwzględnia i obsługuje wyzwania optymalizacyjne wychodzące poza samą nawigację, tj. problemy ładowności, czasu pracy, czy też statycznej vs. dynamicznej trasy przejazdu. Proces planowania wspomaga zarządzanie strefami dostaw.

Aplikacja wyznacza optymalne trasy na podstawie wielu danych dotyczących trasy

Aplikacja KURIER

Do dyspozycji dostawców Dailyfruits oddaliśmy aplikację, która pozwala realizować dostawy w oderwaniu od dokumentów papierowych. Na urządzeniu mobilnym prowadzi kierowcę po kolejnych punktach, znajduje najkrótszą pomiędzy nimi drogę, a także oblicza najszybszą trasę pozwalając dotrzeć do wskazanego adresu w najkrótszym możliwym czasie z uwzględnieniem danych, takich jak limity prędkości i natężenie ruchu. Kurier wprowadzić może uwagi do dostawy oraz oznaczyć jej status.

Planer tras wysposażony w wygodny drag & drop

Kalendarz drag and drop dla logistyki

Zarządzanie harmonogramem dostaw odbywa się w niezwykle intuicyjny sposób, dzięki przyjaznemu graficznemu interfejsowi. Dostawy konfigurowane są jednym przeciągnięciem pomiędzy dniami w grafiku w widoku tygodnia lub miesiąca. Dodatkowo obsługa wielu dostaw staje się znacznie prostsza i wydajniejsza dzięki możliwości grupowej edycji, filtrowania, sortowania i wyszukiwania dostaw.

Funkcja lokalizowania kuriera

Integracja z systemami GPS floty pozwala na monitorowanie pozycji dostawcy na mapie. Geolokalizacja stanowi przydatne narzędzie dla BOK, któremu umożliwia udzielenie aktualnej informacji oczekującemu na dostawę klientowi, łącznie z danymi kontaktowymi kuriera, tym samym podnosząc jakość obsługi. Podgląd tras historycznych pozwala na dostęp do informacji o przebiegu zrealizowanych dostaw.

Obsługa magazynów

Oprogramowanie nie ogranicza się do kontroli stanów magazynowych, lecz kompleksowo, przy zapewnieniu integracji w systemami WMS, wspiera jego funkcjonowanie. Obsługuje wiele magazynów, w tym zatowarowanie i proces kompletacji z modułem śledzenia na żywo, co pomaga kierownictwu produkcji nadzorować postępy. Platforma pozwala wydzielać strefy magazynowe, w których odpowiednio przygotowywane są i pakowane gotowe produkty.

Aplikacja wspierająca magazyn na tablet - skanowanie produtów
Aplikacja magazyn optymalizuje procesy dzięki zaawansowanej integracji z narzędzi planowania

Aplikacja MAGAZYN

System organizuje pracę magazynu zgodnie z harmonogramem zaprogramowanych tras oraz wykorzystując tablety wyświetla wytyczne i informacje dotyczące zamówienia pozwalając na realizowanie zadań w odpowiedniej kolejności. To natomiast umożliwia synchronizację z pracą kurierów i wprowadza usprawnienia również ich pracy.
Dodatkową, niebagatelną korzyścią płynącą z użytkowania aplikacji jest poza oszczędnością czasu również znaczna oszczędność papieru.

Dodawanie etykiet i naklejek produktowych

Do każdego zlecenia drukowane są paragony, dołączane następnie do zamówienia. Opakowania opatrzone zostają etykietami i naklejkami produktowymi identyfikującymi partię i drukowanymi przez kompatybilne urządzenia peryferyjne – drukarki, etykieciarki, bezpośrednio na stanowisku w magazynie.

Skanowanie skrzynek

Dzięki aplikacji do skanerów możliwe jest identyfikowanie wykorzystywanych w procesie zamówienia opakowań zwrotnych po unikalnych kodach kreskowych. Skanowane skrzynki są ewidencjonowane w systemie, co pozwala na ich niezakłócony obieg w całym procesie.

Dashboard kompletacji zamówień z opcjami personalizacji

Dashboard magazyn

Dedykowane dashboardy można konfigurować w dowolny sposób, tak by zgodnie z indywidualnymi preferencjami sprzyjały efektywnej organizacji codziennej pracy. Umożliwiają one monitorowanie postępów w kompletacji zamówień w wybranym ujęciu czasowym z podziałem na komisjonerów i daje natychmiastowy, rzeczywisty wgląd w przebieg pracy.

Automatyzacja systemu rozliczeń

System wspiera realizację zamówień poprzez integrację z systemem finansowo-księgowym, płatnościami online oraz umożliwia generowanie dokumentów sprzedażowych i wysyłkę faktur do klientów.

Faktury generowane w systemie automatycznie wysyłane do klientów

Codzienne zadania obsługiwane całościowo i automatycznie

Od procesu ofertowania i obsługi zamówień przez procesy obsługi magazynu i logistykę do etykiety na skrzynce owoców w firmowej kuchni. Oprogramowanie wspiera we wszechstronnej obsłudze zamówień i logistyki. Zobacz jak fascynująca jest wieloetapowa, a za razem prosto wytyczona droga, którą przechodzą zamówienia i produkty dostarczane klientom Dailyfruits.